1932 y─▒l─▒nda Gümü┼čhane Yayladere Köyü’nde do─čdu. 119 kez milli olan ve ula┼č─▒lmas─▒ gü├ž bir rekora ula┼čan Muzaffer Demirhan Gümü┼čhane’de ve Türkiye’de kaya─č─▒n simgesi haline gelmi┼čtir.
Babas─▒ Hüsnü Bey’dir. 12 ya┼č─▒nda Gümü┼čhane Ortaokulu Beden E─čitimi Ö─čretmeni Nadir Ülkü’nün te┼čvik ve yönetiminde kaya─ča ba┼člad─▒ ve henüz 16 ya┼č─▒nda milli formay─▒ giydi. 1948, 1956, 1960 ve 1964 K─▒┼č Olimpiyatlar─▒’nda Türkiye’yi temsil etti.
1948–1968 aras─▒ 20 y─▒l milli formay─▒ s─▒rt─▒ndan hi├ž ├ž─▒karmadan Balkan ve Dünya ┼×ampiyonlar─▒nda Türkiye’yi ba┼čar─▒yla temsil etti. Gümü┼čhane’nin mütevazi ve efendi, karl─▒ da─člar─▒n deli dolu ├žocu─ču Muzaffer Demirhan olimpiyatlarda 25. lik, 1952’de (─░talya-Koride) 28.lik, 1956’da Avusturya ─░┼čburk’ta ini┼člerde ferdi 32.lik, büyük slalomda 40.l─▒k, Balkan Yar─▒┼člar─▒nda 1. ve 2. lik, Polonya Zekapane K─▒┼č Sporlar─▒ Merkezinde yap─▒lan DDY Milli Tak─▒m Dünya ┼×ampiyonas─▒’nda Dünya 5.li─či ve Uluda─č’da Uluslararas─▒ ┼čampiyonlu─ču ülkemize kazand─▒rd─▒.
Gümü┼čhane’de kayak sporunun simgesi olarak halk─▒n gönlünde taht kurdu. Milli kayak├ž─▒l─▒─č─▒ yan─▒nda Bursa Uluda─č’da kayak ö─čretmenli─či yapm─▒┼č, karde┼či, iki o─člunu ve bir├žok Gümü┼čhaneliyi milli tak─▒m seviyesinde yeti┼čtirdi. Yeti┼čtirdi─či sporcular─▒n bir├žo─ču bugün Uluda─č’da kayak ö─čretmenli─či yapmaktad─▒r. ─░smi Uluda─č’da bir kayak pistine ve Gümü┼čhane’de evinin bulundu─ču soka─ča verildi. 12.11.2002’de 74 ya┼č─▒nda vefat etti. Emirler Mezarl─▒─č─▒’nda defnedildi.
Gümü┼čhane Gen├žlik ve Spor ─░l Müdürlü─čü ailesi olarak, gururumuz Muzaffer Demirhan'a Allah'tan rahmet diliyor, sayg─▒ ve minnetle an─▒yoruz.