Erzincan'da yapılan ANALİG Karate Grup Müsabakalarında 2007 doğumlu bayan kata dalında iki kez yarışan Esmanur Saraçoğlu üçüncü oldu.

2008 doğumlular kata dalında yarışan Ömer Küçük ile 2008 doğumlular kumite dalında 36 kiloda yarışan Emir Mirza Bölükbaşı üçer kez yarışma yapmasına ve iyi performans göstermelerine rağmen güçlü rakipleri karşısında dereceye giremedi.

Türkiye Karate Federasyonu Gümüşhane İl Temsilcisi ve Karate-Do Antrenörü Halil İbrahim Saraçoğlu, “Sporcularımı, müsabakalarda ilimizi ve bizleri iyi şekilde temsil etmek adına göstermiş oldukları yüksek performans ve gayretlerinden dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Çalışmalarımızda gerekli imkanları sağlayan devletimize, milletimize ve Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ve değerli personeline, çocuklarının başarıları için elinden gelen gerekli destek ve dualarını esirgemeyen fedakar ailelere ve velilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” derken Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ise “Sporcumuzu ve onu yetiştiren antrenörümüzü, desteklerini esirgemeyen ailemizi tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı.

21-23 Şubat tarihleri arasında Erzincan’da yapılan ANALİG Karate Grup Müsabakalarında 2007 doğumlu Bayan kata dalında iki kez yarışan Esmanur Saraçoğlu elde ettiği üçüncülük derecesiyle 21-22 Mart tarihlerinde Amasya’da yarı final müsabakalarına katılmaya hak kazandı.